Dzień Pustej Klasy u pierwszaków
- 23
CZYTANIE NA POLANIE
29 maja uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji CZYTANIE NA POLANIE realizowanej w ramach kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM w Filii Biblioteki Publicznej w Hucie Dąbrowie. Celem wydarzenia była promocja czytelnictwa na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy IV chętnie czytali bajki swoim młodszym koleżankom i kolegom. Promienie słońca i otaczająca przyroda sprawiły, że czas poświęcony na czytanie okazał się ciekawą formą spędzania wolnego czasu.
Ewelina Sankowska
XXIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
- 7
Przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków miały przyjemność gościć w Bibliotece Publicznej biorąc udział w XIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania "Tygrysek Tolek nurkuje" Sharon Rennta oraz wiersz "Lokomotywa" Juliana Tuwima.Wspólną zabawę, gimnastykę i tańce umilał dzieciom tygrysek.
Dziękujemy za mile wspólnie spędzony czas.
W. Szewczak
OGŁOSZENIE WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2024/2025
Wycieczka do Lublina
Dnia 29.05.2024r uczniowie klas 8 i 7 uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Zwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie mieli okazję poznać jak wyglądało dawne życie na wsi w dworze oraz miasteczku. Utrwalili wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów i tradycji oraz codziennej pracy ludzi z minionej epoki. Następnie udali się do Muzeum na Majdanku, gdzie w towarzystwie przewodnika poznali tragiczne losy więźniów tego obozu. Ostatni punkt wycieczki to kino i film ,,Czerwone Maki", uczniowie poznali historię dzielnie walczących polskich żołnierzy pod Monte Cassino.
Kamila Pacek
Wycieczka do Lublina
- 9
Dnia 29 maja o godz. 8.00 wyjechaliśmy autokarem na wycieczkę. Droga do Lublina upłynęła nam bardzo szybko. Wycieczkę rozpoczęliśmy od gry miejskiej, podczas której uczniowie mieli za zadanie pokonać trasę, szukając w otoczeniu odpowiedzi na zadane zagadki i wykonując postawione przed nimi zadania. Ten sposób odkrywania Lublina dostarczył graczom wyjątkowych emocji. Przydały się detektywistyczne umiejętności, spostrzegawczość, odwaga i odrobina sprytu. Lubelskie Podziemia to kolejny punkt naszej wycieczki. Trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina. Zostały one połączone korytarzami i w ten sposób pod miastem powstał podziemny labirynt. Punktem kulminacyjnym podziemnej wędrówki jest, wzbogacona światłem i dźwiękiem, ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina (1719). Wizualizacja została stworzona na podstawie obrazu znajdującego się w kościele ojców dominikanów. Ostatnim punktem wycieczki była lubelska atrakcja - dom grozy z pokojami zagadek, a cel był jeden – przetrwanie. Dochodzące z ciemności kroki, stukanie i inne odgłosy, z którymi uczniowie zmuszeni byli się zmierzyć. Uczniowie mimo, strachu i obaw świetnie sobie poradzili. Wycieczka do Lublina wszystkim się bardzo podobała. Powróciliśmy zmęczeni ale bogatsi o nowe doświadczenia.
Opiekunowie
Grażyna Podpłomyk
Aneta Kudan
Anna Rogowska
III miejsce lekkoatletów z Huty Dąbrowy w Mistrzostwach Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym
Pod koniec maja w Łukowie rozegrane zostały Mistrzostwach Powiatu SZS w Trójboju Lekkoatletycznym. W zawodach wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy wywalczyli III miejsce. Nasi lekkoatleci wystąpili w składzie: Fabian Botwina, Krystian Wagner, Aleksander Mroczek, Szymon Pacek, Kamil Ceiełka.
Grzegorz Czerniec
Dzień Mamy i Taty w grupie 3 i 4 latków
- 6
XXI Konkurs wiedzy o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim
W dniu 28 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Gminnym Konkursie wiedzy o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Radoryżu Smolanym. W konkursie wzięli udział uczniowie klas V-VIII ze szkół należących do Gminy Krzywda.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap wewnątrzszkolny, podczas którego wyłoniona została trójka uczniów, z najwyższą liczbą punktów, którzy stali się reprezentantami naszej szkoły na konkursie gminnym. Były to uczennice klasy 7b Magdalena Mućka i Maja Mroczek oraz uczennica klasy 6a Maria Ptasińska. Nasze reprezentantki zajęły: III miejsce wśród szkół naszej gminy. Gratulujemy naszym uczennicom wspaniałych wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Anna Sowa
Wycieczka-pielgrzymka do Woli Gułowskiej
- 24
Wycieczka-pielgrzymka do Woli Gułowskiej
W dniu 22 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły klasy III wraz z rodzicami i opiekunami, wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Sanktuarium Maryjnego w Woli Gułowskiej. Była to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy religijnej i historycznej, gdyż kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków.
Wyjazd rozpoczął się rankiem. Uczniowie, rodzice oraz opiekunowie na czele z księdzem proboszczem spotkali się przed szkołą, skąd autokar zabrał nas do Woli Gułowskiej. Po drodze zatrzymaliśmy się w miejscowości Hordzieżka aby zrobić pamiątkowe zdjęcie przy kościele, który w dawniejszych latach należał do Parafii Huta Dąbrowa. Następnie udaliśmy się do Muzeum aby poznać historię naszego regionu, dotyczącą wydarzeń wrześniowych po wybuchu II wojny światowej. Bliżej też mogliśmy poznać postać generała brygady Franciszka Kleeberga, dowódcy grupy „Polesie”, który dowodził wojskami w czasie walk toczących się w naszym rejonie.
Centralnym punktem wycieczki była Msza Święta, podczas której uczniowie klasy III odczytali Akt zawierzenia się Matce Bożej. Był to czas refleksji i modlitwy, który pozwolił nam na chwilę zatrzymania się i zastanowienia nad duchowymi wartościami. Wspólna modlitwa uczniów i rodziców stworzyła wyjątkową, rodzinną atmosferę. Po Mszy Świętej uczniowie i rodzice mieli okazję zwiedzić podziemia klasztoru oraz zakupić pamiątki. Na zakończenie naszego pobytu rodzice dla wszystkich uczestników wyjazdu przygotowali ognisko z pysznymi kiełbaskami. Była to doskonała okazja do integracji i budowania relacji między uczniami, rodzicami oraz nauczycielami.
W czasie drogi powrotnej do szkoły pojawiła się kolejna atrakcja dla uczniów, jaką było wejście na Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei. Wszystkim uczestnikom wyjazdu dziękujemy, za piękny wspólnie spędzony czas.
Anna Sowa
Świętujemy Dzień Mamy w przedszkolu
- 10
Dnia 26 maja wszystkie Mamy obchodziły swoje święto. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla swoich Mam występy artystyczne.Przedszkolaki poprzez wiersze piosenki i czułe słowa przekazały jak bardzo kochają swoje Mamy. Oprócz recytowanych wierszy, śpiewu, piosenek i tańców były przedstawienia w iście wiosennej scenerii w której dzieci występowały jako wiosenne owady. Mamy z dumą i ze wzruszeniem słuchały swoich pociech.Po zakończonych częściach artystycznych przedszkolaki obdarowały swoje Mamy laurkami, słodkimi buziakami oraz serdeczynymi życzeniami płynącymi z małych serduszek dzieci.
W. Szewczak
Laureatki konkursu "Portret mojej mamy"
DZIEŃ MATKI KL.I-III
VII PRZEGLĄD RECYTATORSKI PRZEDSZKOLE
22.05.2024 r. Mikołaj Pacek z gupy 6 - latków reprezentował nasze przedszkole na VII Gminnym Przeglądzie Recytatorskim "Przyroda Poezją Malowana - Rośliny" zorganizowanym przez Zespół Szkół w Fiukówce.
Gratulujemy wspaniałago występu !
W. Szewczak
Spotkanie z poezją Czesława Miłosza
Dar. Czesław Miłosz
Dzień taki szczęśliwy,
Mgła opadła wcześnie, pracowałem w ogrodzie.
Kolibry przystawały nad kwiatem kaprifolium.
Nie było na ziemi rzeczy, którą chciałbym mieć.
Nie znałem nikogo, komu warto byłoby zazdrościć.
Co przydarzyło się złego zapomniałem.
Nie wstydziłem się myśleć, że byłem, kim jestem.
Nie czułem w ciele żadnego bólu.
Prostując się, widziałem niebieskie morze i żagle.
Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem " Biblioteka - miejsce na czasie" siódmoklasiści zostali zaproszeni do włączenia się w organizację " Spotkania z poezją Miłosza". 15 maja w Filii GBP w Hucie Dąbrowie uczniowie zaprezentowali wiersze Czesława Miłosza . Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu, młodzież miała okazję bliższego poznania sylwetki polskiego noblisty i jego twórczości, a także odkrywania mocy poetyckiego słowa . Dziękujemy pani Kasi i pani Uli za zaproszenie.
A. Czajka
Oficjalne wręczenie nagród ZS w Woli Okrzejskiej za udział w gminnym konkursie "Ziemia jest tylko jedna"
Gratulujemy naszej Ali Jędrych.
M. Szklarczyk
Barbara Cieślak i Piotr Białach z medalami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Tenisie Stołowym!
- 14
11 maja w Niedźwiadzie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięli udział czołowi zawodnicy z województw: lubelskiego i podlaskiego, zawodowo uprawiający tenis stołowy i zajmujący najwyższe miejsca rankingowe w roczniku 2011 i młodsi. Rywalizacja przy pingpongowych stołach toczyła się w grach indywidualnych oraz deblowych i to właśnie w klasyfikacji par województwo lubelskie zdobyło najwięcej medali. Do tych sukcesów przyczynili się niewątpliwie reprezentanci LUKS Hutnik w Hucie Dąbrowie: Barbara Cieślak i Piotr Białach, którzy wywalczyli III miejsce w rywalizacji najlepszych deblistek oraz deblistów. Barbara swój medal zdobyła w parze z reprezentantką Ogniwa Chełm – Wiktorią Piasecką, natomiast Piotrek stanął na najniższym stopniu podium dzięki znakomitej współpracy z Filipem Rułką z Bobrownik. W pojedynkach indywidualnych zarówno Basia, jak i Piotrek wywalczyli wysokie VII miejsce.
Grzegorz Czerniec
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dąbrowie Mistrzami Gminy w Trójboju Lekkoatletycznym
12 maja 2024 r. na stadionie w Hucie Dąbrowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Trójboju Lekkoatletycznym. W kategorii chłopców rywalizowały cztery drużyny: SP w Radoryżu Kościelnym , SP w Hucie Dąbrowie, SP w Radoryżu Smolanym, SP w Krzywdzie. Nasi uczniowie bardzo dobrze biegali, skakali i rzucali, dzięki czemu zajęli I miejsce i uzyskali awans do Mistrzostw Powiatu. Podczas zawodów prowadzona była także klasyfikacja indywidualna, w której II miejsce wywalczył Fabian Botwina, a Kamil Cegiełka stanął na najniższym stopniu podium. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Aleksander Mroczek, Fabian Botwina, Kamil Cegiełka, Szymon Pacek, Jakub Nowosad, Olaf Wiśniewski.
Grzegorz Czerniec
Z WIZYTĄ W WOLI OKRZEJSKIEJ
- 1
8 maja nasi uczniowie gościli w Zespole Szkół w Woli Okrzejskiej. Celem wizyty było podzielenie się ich pasją jaką jest historia. Uczniowie przygotowali prezentację dla klasy 7 i 8 podczas której przybliżyli koleżankom i kolegom czasy wojenne. Ciekawy opis historyczny wzbogaciły eksponaty, repliki broni, ubiór i wyposażenie żołnierzy z tego okresu. Grupa pasjonatów historii zawiozła do szkoły w Woli Okrzejskiej wszystkie swoje najcenniejsze zbiory w tym modele samolotów biorących udział m.in. w bitwie o Anglię. Cały pokaz spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Podczas prezentacji obecna była Pani Dyrektor szkoły, która serdecznie podziękowała naszym uczniom za ciekawą lekcję historii. Cieszymy się, że w naszej szkole są uczniowie, którzy chcą dzielić się swoimi zainteresowaniami i zarażają nimi innych.
Ewelina Sankowska
IV MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W MINI PIŁCE NOŻNEJ.
Dnia 9.05.2024 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział sześć szkół z naszego powiatu. Uczennice naszej szkoły w rozgrywkach grupowych zajęły II miejsce. Niestety meczu o trzecie miejsce nie udało się wygrać i zakończyły rywalizację na czwartej miejscu.
Skład drużyny: Zuzanna Kudan, Wiktoria Nowosad, Jagoda Zegadło, Wiktoria Botwina, Nikola Nieradko, Julia Chudek, Marta Beczek, Julia Oleksiej, Nikola Pastuszka.
Kamila Pacek
Archiwum Aktualności