• Eksperyment wędrująca woda 3 i 4-latki

     • Eksperyment wędrująca woda to ciekawa forma nauki przez zabawę.

      Dzieci miały okazję zobaczyć jak uzyskać różne barwy z łączenia dwóch kolorów.

      Cały eksperyment pokazał dzieciom, że trzeba być cierpliwym, gdyż na efekty trzeba było zaczekać kilka godzin.

     • I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W MINI SIATKÓWCE DZIEWCZĄT.

     • Dnia 20.11.2022 r w Radoryżu Smolanym odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini Siatkówce dziewcząt. W zawodach wzięło udział pięć szkół z naszej gminy: SP Huta Dąbrowa, SP Krzywda, SP Okrzeja, SP Radoryż Smolany, SP Radoryż Kościelny.  Uczennice naszej szkoły wygrały mecz z koleżankami z Okrzei 2:0 w setach i zajęły I miejsce. Prezentowały bardzo dobrą grę, dzięki czemu awansowały na Mistrzostwa Powiatu .

      Skład drużyny: Kalina Czajka, Zuzia Mikusek, Zuzia Oleksiej, Zuzia Kudan, Malwina Pacek, Oliwia Pietryka, Julia Bogdańska, Jagoda Zegadło, Nikola Nieradko, Ola Kucharska, Wiktoria Nowosad, Marysia Ptasińska.

                                                                                                                 Kamila Pacek

     • Lektura to przygoda!

     • Nie od dziś wiadomo, że czytanie lektur szkolnych to "szkolna zmora". 

      Wspólnie z uczniami klas V, VI i VII udowodnimy, że lektura to przygoda. Z klasą piątą przygotowaliśmy makiety z placem broni. Powstały małe dzieła sztuki. Podczas omawiania fragmentów  "Pana Tadeusza" malowaliśmy dwór w Soplicowie tworząc z papierowych talerzyków zastawę godną kolacji u sędziego.

      Klasa VI, jako podsumowanie pracy z mitami, stworzyła lekturę w pudełku. Siódmoklasiści pozazdrościli swoim młodszym kolegom kreatywności i podsumowując : Małego Księcia" zabawili się w projektantów mody. Przyozdobili torby cytatami i rysunkami, które zapamiętali z lektury. Na wcześniejszych lekcjach wędrowali z Małym Księciem po planetach...a to, co tam zastali umieszczali na globusach. Obchodziliśmy też klasowe dziady. 

      Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywali swoje zadania, czemu towarzyszyła świetna atmosfera, zgranie i współpraca. Na twarzach niezwykle kreatywnych młodych ludzi gościł uśmiech. "Lubimy takie lekcje" - to najpiękniejsze słowa, jakie mogłam usłyszeć. Dziękuję Wam za zaangażowanie i mnóstwo ciekawych pomysłow :) 

      A. Czajka

       

     • II MIEJSCE PIOTRKA BIAŁACHA PODCZAS WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI DO GRAND PRIX POLSKI W TENISIE STOŁOWYM. UDANY WYSTĘP BASI CIEŚLAK, AGATKI KULCZYNIEC I KUBUSIA NOWOSADA

     • Dużym sukcesem zakończył swój udział w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym ,,Żaków’’ w Tenisie Stołowym uczeń naszej szkoły Piotrek Białach.

      Podczas turnieju, który odbył się 12 listopada w Niedźwiadzie stanął przed ogromną szansą awansu do finału ogólnopolskiego.  Podczas pojedynku o I miejsce nieznacznie przegrał z Szymonem Bieleckim z Niedrzwicy Dużej i to przeciwnik będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas Grand Prix Polski.

      II miejsce Piotrka to jednak ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że przyszło mu rywalizować w stawce 23 najlepszych tenisistów województwa lubelskiego profesjonalnie uprawiających tę dyscyplinę sportu.

      W turnieju z bardzo dobrej strony pokazał się także Kubuś Nowosad. Nasz drugoklasista po raz kolejny toczył zacięte pojedynki w stawce zawodników o dwa lata starszych od siebie, zajmując ostatecznie wysoką VII lokatę. Nie zawiodły także Basia Cieślak oraz Agatka Kulczyniec, które wśród 25 zawodniczek zajęły odpowiednio VII i IX miejsce.      Grzegorz Czerniec

     • PRZEDSTAWIENIE - NA STRAGANIE

     • Już od najmłodszych lat dzieci w wieku przedszkolnym lubią wcielać się w różne postacie. Lubią zabawy w dom, sklep czy lekarza. Podczas tych zabaw nieświadomie stają się aktorami, przebierają się, gromadzą rekwizyty i odgrywają role: mamy, lekarki czy sprzedawcy.

      W przedszkolu prowadzone są  różne zajęcia aktywizujące spontaniczną kreatywność dzieci między innymi zabawy w teatr, które wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocje oraz służą przełamaniu nieśmiałości. 

      Wczesne kontakty ze sztuką zachęcają do własnej twórczości dlatego grupa 5-latków  przygotowała wraz z wychowawczynią inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” . Tego dnia odwiedzili nas w przedszkolu zaproszeni przez dzieci  rodzice gdzie z zaciekawieniem oglądali występ swoich pociech.

      W.Szewczak

       

       

     • DZIEŃ JEŻA

     • W  naszym przedszkolu w grupie 5-latków obchodzono Dzień Jeża. Była to świetna okazja by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Był to też wspaniały dzień pełen udanej zabawy.

      W.Szewczak

     • RADA RODZICÓW APELUJE

     • Decyzją Rady Rodziców Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie - dobrowolna składka na rok szkolny 2022/2023 wynosi:
      od 1 dziecka uczącego się w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie – 30zł
      od 2 dzieci uczących się w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie – 60 zł
      od 3 dzieci uczących się w Zespole Szkół Hucie Dąbrowie – 70zł
      od 4 dzieci uczących się w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie – 80zł
      od 5 dzieci uczących się w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie – 90zł
      dzieci pozaszkolne – 30zł
      Zebrane fundusze przeznaczone są na dofinansowanie następujących wydatków:
      - organizacja Choinki Szkolnej
      - organizacja Dnia Dziecka
      - zwrot delegacji uczniów wyjeżdżających na konkursy przedmiotowe
      - nagrody dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i sporcie wręczone na koniec roku szkolnego.

      Prosimy o dokonanie wpłat do dnia 16 grudnia 2022r.
      Wpłat można dokonać na konto Rady Rodziców w Banku Spółdzielczym w Krzywdzie,

      nr konta 87 9203 0002 0000 2336 2000 0010

      Przewodniczący Rady Rodziców:
      Artur Pacek

     • GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     •     11 listopada w Okrzei odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, władz kościelnych, liczne delegacje, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy gminy Krzywda. Sztandar naszej szkoły prezentowali uczniowie: Aleksandra Mroczek, Zuzanna Rodak, Miłosz Korycki, Przemysław Malanik pod opieką Pana Dariusza Piwowarka. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. za Ojczyznę odprawioną w kościele parafialnym pw. Piotra i Pawła w Okrzei. Po mszy nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przy pomniku Tadeusza Kościuszki oraz na grobach żołnierzy. Kolejnym punktem obchodów tego święta była część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Okrzei. To wspólne spotkanie uświadomiło wszystkim zgromadzonym jakim wielkim dobrem jest niepodległość naszego kraju, za którą nasi przodkowie przelewali krew.                                   

                                                                                                                                    Ewelina Sankowska

     • I MIEJSCE I AWANS DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO NASZYCH TENISISTEK STOŁOWYCH

     • 5 listopada 2022 roku w Wojcieszkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym. W kategorii dziewcząt młodszych rocznik 2010 i młodsi naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kalina Czajka, Barbara Cieślak i Agata Kulczyniec. Tenisistki z Huty Dąbrowy podczas rywalizacji przy pingpongowych stołach odniosły komplet zwycięstw i zajęły I miejsce. Dzięki zwycięstwu w eliminacjach powiatowych awansowały do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 21 lutego 2023 roku w Białej Podlaskiej. Oprócz tego otrzymały także puchar i dyplom dla szkoły oraz nagrody indywidualne w postaci pamiątkowych statuetek i medali.


      Grzegorz Czerniec

     • III MIEJSCE CHŁOPCÓW W MISTRZOSTWACH GMINY W SIATKÓWCE

     • Na III miejscu zakończyli swój udział w Mistrzostwach Gminy w Siatkówce Chłopców uczniowie z naszej szkoły. Zawody rozegrane zostały w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Okrzei. Naszą drużynę podczas siatkarskiej rywalizacji reprezentowali:

      Kacper Białach, Hubert Bogusz, Miłosz Korycki, Przemysław Malanik, Oliwier Kot, Oskar Władziński i Seweryn Krawczyk.


      Grzegorz Czerniec

     • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ.

     • W środę  26 października odbyła  się  Uroczystość  Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny,  w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło  też upominków od rodziców.  Naszym najmłodszym uczniom życzymy  samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

     • III MIEJSCE DLA KRZYSZTOFA JĘDRYCHA I WYRÓŻNIENIE DLA MAI MROCZEK W GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

     •      26 października 2022r. w Filii Biblioteki w Hucie Dąbrowie odbył się konkurs recytatorski Poezja polskiego romantyzmu. W konkursie wzięło udział 24 uczniów ze szkół z terenu gminy Krzywda. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie pod opieką Pani Eweliny Sankowskiej i Pani Anety Czajki. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Spośród uczestników wyłoniono zwycięzców, wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły. III miejsce zdobył uczeń klasy VIII b Krzysztof Jędrych, który zaprezentował własną interpretację wiersza Niepewność Adama Mickiewicza. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy VI b Maja Mroczek, która recytowała fragment ballady Adama Mickiewicza Powrót taty. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy zaś otrzymali nagrody rzeczowe.

                                                                                                                               Ewelina Sankowska

                                                                                                                                Aneta Czajka

     • KALINA, BASIA, PIOTREK I KACPER Z AWANSEM DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

     • 61 zawodniczek i zawodników podzielonych na 4 kategorie wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu SZS w Tenisie Stołowym. Turniej rozegrano 29 października w Wojcieszkowie.Na najwyższym stopniu podium w kategorii dziewcząt z rocznika 2010 i młodsi stanęła Kalina Czajka, która w pojedynku finałowym zwyciężyła młodszą koleżankę z drużyny Basię Cieślak. Wśród chłopców starszych rocznik 2008/2009 bezkonkurencyjny był Kacper Białach, wygrywając wszystkie pojedynki. Natomiast rywalizację najmłodszych tenisistów na II miejscu ukończył Piotrek Białach. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły uzyskali awans do następnego etapu czyli półfinału wojewódzkiego.


      Grzegorz Czerniec