• II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W MINI SIATKÓWCE WYWALCZYŁY UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY.

     •  Dnia 1.03.2023 r. w Łukowie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Mini Siatkówce Dziewcząt. W zawodach wzięło  udział  7 szkół z naszego powiatu: SP Strzyżew, SP 2 Łuków, SP 4 Łuków, SP Stoczek Łukowski, SP 5 Łuków, SP Huta Dąbrowa, SP Stara Prawda. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach. Zwycięzcy grup rozegrali mecz o I miejsce.  Nasze dziewczęta wygrały mecze w grupie  zajmując w niej I miejsce.  Finał zagrały ze SP 4 Łuków. Rywalizację ukończyły na II miejscu otrzymując tytuł Wicemistrzyń Powiatu.

      Skład drużyny: Zuzanna Kudan, Oliwia Pietryka, Zuzanna Oleksiej, Zuzanna Mikusek, Jagoda Zegadło, Malwina Pacek, Maria Ptasińska, Nikola Nieradko, Wiktoria Nowosad, Ola Kucharska.

                                                                                                    Kamila Pacek

     • KUBA NOWOSAD, WOJTEK KUDAN I OLEK JAKUBASZEK NA III MIEJSCU MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA SKRZATÓW W TENISIE STOŁOWYM DRUŻYNOWYM

     • 5 marca 2023 roku w Niedźwiadzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Skrzatów w Tenisie Stołowym Drużynowym. Do zawodów przystąpiło dziewięć zespołów, złożonych z zawodników z rocznika 2014 i młodsi. Wśród najlepszych drużyn województwa lubelskiego  nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły. Jakub Nowosad, Wojciech Kudan i Aleksander Jakubaszek zagrali na najwyższym poziomie i wywalczyli znakomite III miejsce. W turnieju nasi młodzi tenisiści doznali tylko jednej porażki z drużyną Lewartu Lubartów.  


      Grzegorz Czerniec

     • V MIEJSCE TENISISTEK STOŁOWYCH Z NASZEJ SZKOŁY W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

     • 1 marca 2023 roku w Hrubieszowie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym. W rywalizacji dziewcząt z rocznika 2010 i młodsi z bardzo dobrej strony zaprezentowały się uczennice Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie. Występujące w składzie Barbara Cieślak, Kalina Czajka, Agata Kulczyniec tenisistki, zajęły wysokie V miejsce. W turnieju rywalizowało dwanaście drużyn, które wywalczyły dwa pierwsze miejsca w eliminacjach rejonowych. Nasze dziewczęta rozegrały podczas mistrzostw 5 pojedynków. Z trzech z nich wychodziły zwycięsko, pokonując kolejno SP w Teodorówce, SP nr 15 w Lublinie i SP w Rossoszu, natomiast dwukrotnie musiały uznać wyższość tenisistek z SP nr 32 w Lublinie.

       

      Grzegorz Czerniec

     • Zwiedzamy Warszawę

     • 28 lutego 2023 r. uczniowie klas V, VI, VII, VIII wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu był Dom Zagadek. Gra polegała na wydostaniu się w ciągu 60 minut z tematycznego pokoju zagadek. Uczniowie napotykali na swojej drodze szereg zagadek, których rozwiązanie wymagało od graczy zarówno współpracy, jak i podejmowania decyzji na podstawie wskazówek.

      Następny punkt to zwiedzanie PGE Narodowy (dawniej Stadion Narodowy w Warszawie). Przewodnik oprowadził grupę między innymi, po podziemnych parkingach, “autostradzie”, szatniach piłkarzy, gabinecie odnowy biologicznej, pokoju dla VIP-ów, kaplicy wielowyznaniowej, miejscu obsługi komentatorskiej i wiele innych.

      Kolejnym punktem był spacer po warszawskiej Starówce. Chłodny, ale słoneczny dzień sprawił, że zwiedzanie stolicy okazało się przyjemne.

     • "Tydzień wyboru drogi kształcenia"

     • „Tydzień wyboru drogi kształcenia” to hasło akcji organizowanej przez Lubelskie Kuratorium Oświaty. Inicjatywa ma pomóc absolwentom szkół podstawowych w wyborze dalszego etapu kształcenia. Celem jest także promocja szkół kształcących w konkretnych zawodach.

      W ramach akcji uczniowie i ich rodzice będą mogli porozmawiać telefonicznie z doradcami zawodowymi. Będzie to okazja do poznania oferty szkół i zawodów w naszym województwie oraz zasad dokonywania wyboru szkoły.

      Doradcy zawodowi będą dyżurować od poniedziałku (06.03) do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00 pod pięcioma numerami telefonów:

      – 500 303 388,

      – 509 731 851,

      – 668 356 436,

      – 881 238 455,

      – 605 635 605.

       

     • Z WIZYTĄ W SALONIE FRYZJERSKIM - 5 latki

     • Grupa 5-latków w ramach poznawania zawodów wybrała się do salonu fryzjerskiego Pani Marty. Celem wizyty było poznanie zawodu fryzjera oraz wyposażenia zakładu. Pani Marta  opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała narzędzia i urządziła dzieciom pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Niektóre przedszkolaki przeszły sporą metamorfozę :) Dzieci z wielką przyjemnością oddawał się zabiegom Pań fryzjerek. Dużo radości sprawiło dzieciom żelowanie włosów, suszenie, kręcenie loków, zaplatanie warkoczyków. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Marcie i jej pracownikom za wspaniałą lekcję i mile spędzony czas. Dzieci  z ogromną radością wracały do przedszkola obdarowane przez Panią Martę słodkimi prezentami. DZIĘKUJEMY

      W. Szewczak

     • NIEZAPOMNIANY DZIEŃ - 5 latki

     • 02.02 w naszym przedszkolu w grupie 5-latków zorganizowana została uroczystosć z okazji Dnia Babi i Dziadka.

      Tego dnia dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze,śpiewały piosenki i tańczyły . Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku.To był wyjatkowy dzień, pełen uśmiechu i radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzone chwile z wnukami.

      W.Szewczak

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPACH 3 i 4 LATKÓW

     • Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje babcie oraz dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać kiedy zaczną swój występ. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce oraz zaprosiły do wspólnej zabawy swoich dziadków. Ten dzień pozostanie na długo w ich pamięci. 

      Izabela Paplak

      Joanna Majewska

     • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

     •  

      „Lepiej stojąc umierać,

      niż klęcząc na kolanach żyć…”

       

      Żołnierze Wyklęci-Niezłomni. Opluwani, nieludzko katowani w ubeckich więzieniach, skazani na zapomnienie. Zaplute karły reakcji, zdrajcy ojczyzny – tak między innymi nazywano tych, którzy więcej ceniąc sobie honor, wolność i miłość do Ojczyzny, postanowili walczyć z komunistycznym reżimem po II wojnie światowej.

      Jak co roku w naszej szkole 1 marca uczciliśmy pamięć tych, którzy nie uznali końca II wojny światowej i z bronią w ręku wystąpili przeciw komunizmowi, drugiemu – obok nazizmu – zaborczemu totalitaryzmowi. Żołnierze Wyklęci stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy. Nie mogli zwyciężyć zbrojnie, ani nawet ocalić swojego wizerunku – zaciążyło na nich na lata odium bandytów.

       Uczciliśmy pamięć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego w całej szkole minutą ciszy o godzinie 9.00. W świetlicy szkolnej pojawiła się okazjonalna dekoracja, upamiętniająca bohaterów – twórców polskiego powojennego podziemia niepodległościowego.

      Pamięć o Żołnierzach Wyklętych jest obowiązkiem naszego pokolenia. Staramy się więc z tego obowiązku wywiązywać i zapalać u młodzieży iskierkę patriotyzmu. Właśnie dlatego w tym dniu przywracamy pamięć o Żołnierzach Niezłomnych. Bóg, honor i wolna, suwerenna ojczyzna – to hasła, w imię których żołnierze antykomunistycznego podziemia gotowi byli do największych poświęceń. Są to wartości ponadczasowe i powinny na zawsze pozostać aktualne dla młodego pokolenia Polaków.


       

     • PIOTREK BIAŁACH WYGRAŁ ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE I POJEDZIE NA GRAND PRIX POLSKI DO OSTRÓDY !

     • Znaczący sukces osiągnął uczeń naszej szkoły Piotr Białach, wygrywając III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków w Tenisie Stołowym.Zawody rozegrane zostały w Tomaszowie Lubelskim, a wzięło w nich udział 18 najlepszych tenisistów stołowych Lubelszczyzny z rocznika 2012 i młodsi.  Tylko zwycięzca turnieju premiowany był awansem do finału ogólnopolskiego.W poprzednich eliminacjach, które rozegrane zostały 12 listopada ubiegłego roku w Niedźwiadzie, Piotrowi zabrakło jednego wygranego pojedynku aby zagrać w mistrzostwach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.Tym razem  wszystko przebiegło zgodnie z planem. Nasz młody pingpongista zdominował rywalizację w kategorii czwartoklasistów, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. W całym turnieju stracił tylko jednego seta.Dzięki zwycięstwu odniesionemu w Tomaszowie Lubelskim będzie reprezentował województwo lubelskie podczas III Grand Prix Polski, który odbędzie się 10-12 marca 2023 roku w Ostródzie.W turnieju wzięli udział także inni uczniowie naszej szkoły: Basia Cieślak, zajęła bardzo wysokie VII miejsce, Agatka Kulczyniec ukończyła rywalizację na  XIII pozycji , a z IX lokaty na koniec zawodów cieszył się Fabian Bogusz.


      Grzegorz Czerniec

     • AGATA, BARBARA I KALINA WYGRAŁY MISTRZOSTWA REJONU BIAŁA PODLASKA W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM I POJADĄ NA MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA DO HRUBIESZOWA.

     • 21 lutego 2023 roku w Rossoszu rozegrane zostały Mistrzostwa Rejonu Biała Podlaska w Drużynowym Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło udział osiem najlepszych drużyn, które przebrnęły przez eliminacje gminne oraz powiatowe. Podczas rywalizacji nie zabrakło oczywiście dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dąbrowie. Mistrzynie powiatu łukowskiego występujące w składzie: Barbara Cieślak, Kalina Czajka oraz Agata Kulczyniec wygrały wszystkie swoje pojedynki i awansowały do mistrzostw województwa, które odbędą się 1 marca w Hrubieszowie.

      Końcowa klasyfikacja Półfinału Wojewódzkiego – Mistrzostw Rejonu Biała Podlaska w Drużynowym Tenisie Stołowym:

      I miejsce – SP Huta Dąbrowa

      II miejsce – SP Rossosz

      III miejsce – SP Gródek Szlachecki

      IV miejsce – SP Przewłoka

      V – VI miejsce - SP Wojcieszków, SP Hrud

      VII –VIII miejsce – SP 2 Biała Podlaska, SP 9 Biała Podlaska


      Grzegorz Czerniec


     • CZWÓRKA WSPANIAŁYCH – HANIA, KALINA, WOJTEK I OLEK Z PUCHARAMI ZA PODSUMOWANIE GRAND PRIX LZS POWIATU ŁUKOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

     • 25 lutego 2023 roku w Dębowicy odbył się IV i zarazem ostatni w tym roku turniej z cyklu Grand Prix LZS Powiatu Łukowskiego w Tenisie Stołowym. Z czwórki naszych reprezentantów, występujących w zawodach, najlepiej zaprezentowały się Hania Kulczyniec i Kalina Czajka, które zwyciężyły zarówno w turnieju w Dębowicy, jak i w końcowym podsumowaniu całego cyklu Grand Prix. Na V-VI miejscu uplasowali się natomiast Wojtek Kudan i Olek Mroczek, którzy w końcowej klasyfikacji za 4 turnieje zajęli odpowiednio II i III lokatę. Tym samym wszyscy nasi uczniowie wrócili z Dębowicy z pamiątkowymi pucharami.


      Grzegorz Czerniec

     • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

     •     Karnawał to czas zabawy i radości. Walentynki wprowadzają wyjątkowy nastrój. Aby wykorzystać te magiczne chwile, odpocząć od szkolnych obowiązków, Samorząd Szkolny zorganizował dyskotekę. Uczniowie zadbali o odpowiednią oprawę, udekorowali świetlicę balonami i migającymi światłami. Podczas dyskoteki odbył się konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe. Osoby biorące udział w konkursie wykazały się pomysłowością i poczuciem humoru. Ci, którzy zyskali największą aprobatę publiczności zostali nagrodzeni atrakcyjnymi bonami podarunkowymi, które z pewnością szybko zostaną wykorzystane. Wszyscy bawili się świetnie, a tańcom nie było końca.

                                                                                Ewelina Sankowska, Joanna Lipińska

     • Walentynki :) ❤

     • W tygodniu poprzedzającym popularne święto zakochanych, uczniowie SU, uruchomili "pocztę walentynkową".  Każdy, kto chciał przekazać słowa uznania, sympatii czy wdzięczności innej osobie, mógł skorzystać z dostępnej dla wszystkich "skrzynki poczty walentynkowej".

      Dnia 14 lutego naszą szkołę odwiedził niezwykły gość (patrz fotki ;) ), który wspomógł naszych listonoszy w roznoszeniu zebranych kartek.

      E.Sankowska, J.Lipińska

       

     • II miejsce w Mistrzostwach Gminy w Koszykówce 3x3 Chłopców.

     • Dnia 19.02.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy w Koszykówce 3x3 chłopców W rywalizacji wzięło udział sześć szkół z naszej gminy: Huta Dąbrowa, Fiukówka, Radoryż Smolany, Krzywda, Okrzeja, Radoryż Kościelny. Nasi uczniowie bardzo dobrze radzili sobie wygrywając rozgrywki w grupie. W meczu finałowym nieznacznie ulegli kolegom z Krzywdy i zajęli II miejsce.

      Naszą szkołę reprezentowali: Alan Pacek, Błażej Korgul, Błażej Suska, Piotr Szczęśniak.

                                                                                                           Kamila Pacek

     • II miejsce w Mistrzostwach Gminy Dziewcząt w Koszykówce 3x3.

     •  Dnia 18.02.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy w Koszykówce 3x3. W rywalizacji wzięło udział pięć szkół z naszej gminy: Huta Dąbrowa, Fiukówka, Radoryż Smolany, Krzywda, Okrzeja. Uczennice nasze bardzo dobrze radziły sobie  wygrywając rozgrywki w grupie. W meczu finałowym mocniejsze okazały się koleżanki z Okrzei.

      Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Nowosad, Jagoda Zegadło, Zuzanna Kudan oraz Julia Chudek, która pierwszy raz reprezentowała naszą szkołę na zawodach sportowych. Gratulujemy debiutu.

                                                                                                           Kamila Pacek

     • WOJEWÓDZKIE SUKCESY PIOTRKA, BASI I KUBY

     • 18 lutego 2023 roku w Niemcach rozegrany został II Turniej Grand Prix LZS Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym. Wzięło w nim udział 131 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych.  Wśród najmłodszych uczestników po raz kolejny w szranki o tytuł mistrzowski stanęli tenisiści stołowi ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dąbrowie. Troje z nich ukończyło rywalizację w ścisłej czołówce, zdobywając puchary ufundowane przez burmistrza gminy Niemce. Najlepiej tego dnia zaprezentował się Piotrek Białach, który w najliczniej obsadzonej kategorii ,, żaków’’ stanął na najwyższym stopniu podium. III miejsce w ,, żaczkach’’ wywalczyła natomiast Basia Cieślak, a IV Kuba Nowosad wśród ,,skrzatów’’. Pozostali reprezentanci gminy Krzywda rywalizowali ze zmiennym szczęściem. W pierwszej dziesiątce znaleźli się siódma tego dnia Agatka Kulczyniec oraz Wojtek Kudan, który wywalczył dziewiąte miejsce. W turnieju wziął udział także Fabian Bogusz, który ukończył rywalizację na siedemnastej pozycji.


      Grzegorz Czerniec

     • Z TARCZĄ Z KRZYWDY CZYLI NASZE SUKCESY PODCZAS III GRAND PRIX LZS POWIATU ŁUKOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

     • 11 lutego 2023 roku w Krzywdzie rozegrany został III turniej z cyklu Grand Prix Powiatu Łukowskiego w Tenisie Stołowym. W najmłodszej kategorii wiekowej dziewcząt oraz chłopców z klasy IV i młodsi nasi uczniowie wywalczyli 5 na 6 możliwych medali.W rywalizacji dziewcząt I miejsce wywalczyła Basia Cieślak, a II Hania Kulczyniec.Wśród chłopców całe podium nasze – najlepszy Piotrek Białach, tuż za nim Kuba Nowosad, a z brązowym medalem Fabian Bogusz. Ponadto bardzo dobre występy Olka Mroczka – V miejsce i Wojtka Kudana – VII lokata. W kategorii dziewcząt z rocznika 2010 i młodsi ponownie bezkonkurencyjna Kalina Czajka.

       

      Grzegorz Czerniec

     • II MIEJSCE HUTY DĄBROWY W MISTRZOSTWACH GMINY W KOSZYKÓWCE 3X3

     • 5 lutego 2023 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Koszykówce 3x3 w kategorii chłopców z rocznika 2009/2010. Drużynę z naszej szkoły reprezentowali: Nikodem Pacek, Kacper Białach, Hubert Bogusz, Seweryn Krawczyk oraz Mateusz Osial. W rywalizacji z zespołami z Krzywdy, Radoryża Kościelnego, Radoryża Smolanego oraz Okrzei nasi chłopcy wywalczyli II miejsce.

       

      Grzegorz Czerniec

     • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu LZS w Halowej Piłce Nożnej ,,Piłkarska Kadra Czeka"

     •   Dnia 16.02.2023 r. w Staninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu LZS w Halowej Piłce Nożnej. Uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce i awansowały na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Bystrzejowicach 4.03.2023 r. Skład naszej drużyny: Zuzanna Tratkiewicz, Kamila Józwik, Andżelika Łukasik, Julia Borkowska, Zuzanna Rodak, Alicja Suska, Marta Bany, Małgorzata Pietrzak, Magda Beczek.

                                                                                                               Kamila Pacek