• Dzień Świętego Patryka

     • 17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Była to wspaniała okazja, aby zaznajomić się z kulturą, muzyką i historią niezwykłego kraju, jakim jest Irlandia. Aby uświetnić ten dzień, uczniowie klas I-III ubrali się na zielono, wysłuchali ciekawostek o Irlandii, kolorowali Leprechauna – skrzata, trójlistne koniczynki oraz oglądali bajkę o Świętym Patryku w wersji angielskiej. Uczniowie wykonali również wspaniałe prace plastyczne związane z symbolami Irlandii. 

      To był wesoły i bardzo kolorowy dzień.

      Anna Kąkolewska

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - KLASA III

     • Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest każdego roku od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest nauka języków obcych.

      Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego święta. Uczniowie klasy trzeciej wybrali flagi krajów, które następnie nauczyciel namalował im na dłoniach. Wszystkie malunki odcisnęliśmy na kartkach, dzięki czemu mogliśmy stworzyć piękną gazetkę, która zawisła przed pracownią klasy trzeciej.

       

      Anna Kąkolewska

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - KLASA II

     • Europejski Dzień Języków to świetna okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

      Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

      Na lekcji języka angielskiego zostały przeprowadzone zajęcia okolicznościowe, których celem było uświadomienie uczniom jak ważna jest znajomość języków obcych. Tematem przewodnim były podróże i pozdrowienia w językach danych krajów oraz ich wyróżniające się obiekty. Uczniowie obejrzeli film pt. „Landmarks” oraz pokolorowali karty pracy z informacjami na temat jednego wybranego kraju. Na twarzach uczniów widać było zainteresowanie oraz ciekawość krajów, które poznawały. Na kartach pracy znajdowały się takie informacje, jak flaga, język, stolica państwa, symbole narodowe, waluta oraz liczba ludności. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie zadania. Następnie wspólnie z nauczycielem wykonali plakat promujący naukę języka angielskiego który zawisł na tablicy prac klasy drugiej na dolnym korytarzu.

       

      Anna Kąkolewska

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - KLASA I

     • Europejski  Dzień Języków podkreśla znaczenie wszystkich języków, jakimi porozumiewamy się w Europie. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami.

      Lekcję w klasie pierwszej rozpoczęliśmy od zabawy JAKI TO KRAJ? JAKI JĘZYK?. Uczniowie losowali flagę kraju europejskiego, zgadywali jakie to jest państwo i  starali się odnaleźć ten kraj na mapie. Kolejnym wyzwaniem było dopasowanie stolicy państwa i język do danego kraju.

      Wspólnie z uczniami wysłuchaliśmy również piosenki "Mam tę moc" w 25 językach.

      Następnie uczniowie pokolorowali flagi krajów Unii Europejskiej, efekty ich pracy możemy podziwiać w pracowni klasy pierwszej.

       

      Anna Kąkolewska

       

     • Rozkład zajęć w piątek 31 marca 2023 r. Rekolekcje parafialne.  

     • Przedszkole

      oddział trzylatków    od 8:00 – 13:00 

      oddział czterolatków   od 8:00 – 13:00 

      oddział pięciolatków   od 8:00 – 13.00 

      oddział sześciolatków  od 8:00 – 13.00 (odwóz 11.30 lub 13.30)

       

      Szkoła Podstawowa 

      Klasy I - VIII   8: 00 -  11:50 (6 lekcji, według stałego planu, lekcje 30 minutowe)

       

      Rozkłady dzwonków dla klas I – VIII 

      8:00 - 8:30  lekcja pierwsza 

      8:30 – 8:35 przerwa 

      8:35 – 9:05 druga lekcja 

      9:05 – 9:10 przerwa

      9:10 – 9:40 trzecia lekcja 

      9:40 – 10:00 duża przerwa , dożywianie klas  IV - VI

      10:00 – 10:30 czwarta lekcja 

      10:30 – 10:45 druga duża przerwa ,dożywianie klas  VII - VIII

      10:45 – 11:15 piąta lekcja 

      11:15 -  11:20 przerwa 

      11:20 – 11:50 szósta lekcja

       

      Odwozy 

      w kierunku Teodorów – Laski: 

      jeden – po Mszy Świętej (około 13:30)

       

      w kierunku Feliksin:

      pierwszy dla dzieci młodszych o 11.30

      drugi bezpośrednio po Mszy Świętej (około 13:30)

       

      Rozłąki:  około 13.20

       

     • Baśnie Pana Andersena

     • Obchodząc Międzynarodowy Dzień Teatru, grupa przedszkolna 5- latków wraz z kl.2  wybrała się na wycieczkę do Żelechowa na przedstawienie w wykonaniu Teatru Edukacji z Krakowa. Dzieci miały możliwość obejrzenia spektaklu pt:" Baśnie Pana Andersena".Teatr na żywo to dla dzieci prawdziwa kulturalna uczta.Piękne dekoracje, wspaniałe stroje, muzyka, gra świateł i dialog aktorów z publicznością sprawił, iż przez godzinę mali widzowie znaleźli się w świecie  fantazji, po którym oprowadzał ich Pan Andersen.

      W. Szewczak, E. Żmuda

     • "Dni Otwarte" dla klas ósmych.

     • 22 marca 2023 roku uczniowie klas VIII A i VIII  B wraz z opiekunami wybrali się na “Dni Otwarte”, gdzie mieli okazję odwiedzić i zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie oraz Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem. Na początku zostali oni zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie ogólnie zostały zaprezentowane poszczególne kierunki kształcenia oraz wykonane ciekawe występy na żywo. Następnie uczniowie przystąpili do zwiedzania. Przewodnik zgrabnie zaprezentował im tamtejsze szkolne realia.

       

     • SZKOLNI ARTYŚCI !

     • Dnia 13.03.2023 r. w Filii GBP w Hucie Dąbrowie rozstrzygnięto konkurs plastyczny:"Portret Mikołaja Kopernika". Do konkursu zgłoszono 27 prac wykonanych przez 27 uczniów naszej szkoły z klas 4- 8 .

      Oto laureaci :

      I miejsce  Igor Czupiński

      II miejsce Agata Kulczyniec

      III miejsce  Maja Mroczek

      Wyróżnienia: Zofia Kimak, Alan Chromiński, Malwina Pacek, Maria Ptasińska

      Wszystkim serdecznie dziękuję za udział w konkursie.

      M. Szmulik

     • Pierwszy dzień Wiosny :)

     • Dnia 21 marca 2023r. przywitaliśmy wiosnę na wesoło i kolorowo. Pochody z marzanną, lekcje prowadzone przez uczniów, spotkanie ze strażakami, poznanie wyposażenia wozu strażackiego, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, pokazy mody... Oj, się działo :)

      Sami zobaczcie...

     • Przedszkolni ogrodnicy - 4 latki

     • 17 marca przedszkolaki zamieniły się w małych ogrodników i zabrały się za sadzenie wiosennych kwiatów. Dzięki codzienniej obserwacji dzieci będą mogły przekonać się jaki jest cykl rozwoju roślin oraz jak ważna jest ich pielęgnacja. Zajęcie to przysporzyło wszystkim wiele radości, ciekawości i satysfakcji z efektów swojej pracy. 

      I. Paplak 

     • DZIEŃ KOBIET - 4 LATKI

     • 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Przedszkolaki również postanowiły uczcić to święto,  dziewczynki wzięły udział w "pokazie mody", gdzie chłopcy z miłą chęcią obdarowywali je oklaskami, złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste "100 lat" i wręczyli upominki. Tego dnia nie zabrakło zabaw, które wybierały w tym dniu nasze dziewczynki.

      I. Paplak 

     • GRAND PRIX POLSKI W TENISIE STOŁOWYM UDANE DEBIUTY BASI CIEŚLAK I PIOTRKA BIAŁACHA

     • 10-12 marca 2023 roku w Ostródzie rozegrany został III Turniej Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym. W rywalizacji na najwyższym szczeblu rozgrywek wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Basia Cieślak oraz Piotrek Białach. Zawody zainaugurowały piątkowe kwalifikacje do turnieju głównego, do których przystąpiła Basia. W pierwszym pojedynku przyszło jej się zmierzyć z rozstawioną z nr 4 reprezentantką gospodarzy. Po zaciętym pojedynku zakończonym wynikiem 1:3 zawodniczka z Huty Dąbrowy musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Kolejny pojedynek to już popis naszej mistrzyni. 11:4 w pierwszym secie, 11:1 w drugim, później chwila rozluźnienia i nieznaczna porażka 9:11 w trzecim secie. Ostatecznie jednak szczęśliwy finał i zwycięstwo 3:1 w całym meczu. Do wyjścia z grupy i szansy na rozegranie meczu dającego awans do turnieju głównego brakowało tylko jednego zwycięstwa.

      Zadanie niełatwe bo po przeciwnej stronie stołu zawodniczka Dekorglassu Działdowo trenowana przez Xu Wenlianga, Chińczyka z polskim paszportem, wielokrotnego klubowego mistrza Polski. Początek bardzo dobry i prowadzenie 2:1 w setach, jednak końcówka dla bardziej doświadczonej zawodniczki z województwa warmińsko – mazurskiego  zakończona nieznaczną porażką 2:3.

      Debiut jednak udany: ofensywne zagrania, efektowne wymiany, bardzo dobry odbiór serwisu. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie skutecznego serwisu i trochę cierpliwości w decydujących fazach meczu.

      Sobota 11 marca to kolejne emocje przy pingpongowym stole. W stawce 48 zawodników – Piotrek Białach - najlepszy zawodnik kwalifikacji na Lubelszczyźnie. Pierwszy mecz ze zwycięzcą eliminacji w województwie mazowieckim i niestety porażka ale po bardzo dobrej i wyrównanej grze  w każdym secie. Kolejny pojedynek z faworytem grupy z województwa wielkopolskiego i podobnie jak poprzednio nasz mistrz musiał uznać wyższość przeciwnika. Trzecie starcie to pierwsze z cyklu być albo nie być w turnieju. Ogromna mobilizacja, wola walki, znakomite zagrania w obronie i w ataku i pierwsze zwycięstwo na arenie ogólnopolskiej stało się faktem. Pokonanym najlepszy zawodnik województwa śląskiego. Wynik 3:1 w setach.

      Na koniec zmagań dwa pojedynki, które należało wygrać by myśleć o awansie do dalszego etapu rozgrywek. Obydwa stojące na bardzo wysokim poziomie i wyrównane. W każdym z nich o ostatecznym wyniku decydowały pojedyncze piłki w końcowych fazach meczu. Tym razem szczęście było po stronie przeciwników. Wyniki 1:3 w setach z zawodnikami z Orzesza i Białegostoku nie oddają tego jak niewiele zabrakło do końcowego sukcesu. Ostatecznie Piotrek kończy udział w imprezie z jednym zwycięstwem, które jednak ma swoją wartość, bo daje kolejne punkty do rankingu ogólnopolskiego. Będą one miały wpływ na wysoką pozycję i rozstawienie podczas eliminacji wojewódzkich do Mistrzostw Polski, które odbędą się 15 kwietnia.

      Reprezentanci naszej szkoły oprócz atrakcji sportowych związanych z wyjazdem na Grand Prix Polski mieli także możliwość zgłębiania wiedzy z zakresu historii Polski. Podczas wyprawy do Ostródy odwiedzili słynne Pola Bitwy pod Grunwaldem.

      Wyjazd był zatem bardzo udany, a przysłużyli się do tego rodzice naszych młodych tenisistów oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie pan Ryszard Żurek, którzy mieli znaczący wkład w jego organizację.

      Szczególne podziękowania kieruję do Wójta Gminy Krzywda pana Krzysztofa Wardy za  finansowe wsparcie wyjazdu.

       

      Grzegorz Czerniec

       

     • HANNA KULCZYNIEC, JAKUB NOWOSAD I WOJCIECH KUDAN NA PODIUM MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA SKRZATÓW W TENISIE STOŁOWYM

     • Duży sukces odnieśli tenisiści stołowi ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dąbrowie uczestniczący w Mistrzostwach Województwa Skrzatów w Tenisie Stołowym. Turniej rozegrany 11 marca w Niedźwiadzie był najważniejszym wydarzeniem tego roku w kategorii dziewcząt oraz chłopców z rocznika 2014 i młodsi. W rywalizacji indywidualnej po zaciętym pojedynku finałowym wicemistrzostwo województwa wywalczył Jakub Nowosad. Znakomicie wśród dziewcząt spisała się także Hanna Kulczyniec, która ukończyła rywalizację na III miejscu. Zwieńczeniem udanego występu naszych pingpongistów było II miejsce wywalczone przez duet Jakub Nowosad, Wojciech Kudan w grze deblowej. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.


      Grzegorz Czerniec

     • Konkurs plastyczny pt. „Wianek/kapelusz dla Pani Wiosny”

     • Dnia 21.03.2023r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Wianek/kapelusz dla Pani Wiosny”. Konkurs był adresowany do uczniów klas 0 oraz I-III, którzy chcieli w formie przestrzennej wykonać wianek lub kapelusz dla Pani Wiosny. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do organizatora wpłynęło 27 prac. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Skład jury: Marzena Szklarczyk, Monika Szmulik, Ewelina Warda i Ewa Żmuda. Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne. Podczas oceny zwrócono uwagę na: ogólne wrażenie estetyczne, pomysłowość, kolorystykę oraz bogactwo użytych materiałów.

      Laureaci konkursu:

      I miejsce: Julia Koziej,

      II miejsce: Hanna Kulczyniec,

      III miejsce: Alicja Jędrych.

      Wyróżnienia:

      Aleksandra Białach,

      Zuzanna Koślacz,

      Gabriela Kulczyniec,

      Iga Madoń,

      Zofia Szczęśniak.

      Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy, upominki rzeczowe oraz 6 z edukacji plastycznej. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy pomysłowości oraz życzymy dalszych plastycznych sukcesów.

      Gratulujemy!!!

       

      E. Warda

     • Organizacja pracy w dniu 21.03.2023r. (wtorek)

     • W związku z rozpoczynającą się wiosną Samorząd Uczniowski wraz z dyrekcją zmodyfikowali nieco porządek dnia i wrócili do starych tradycji.

      Klasy młodsze przygotują Marzanny, obejdą z nimi miejscowość, by na koniec pożegnać je w przygotowanym ognisku. Część lekcji zostanie poprowadzona przez uczniów. Zapraszamy też do wykazania się kreatywnością i wyobraźnią, przebierając się  w tym dniu w barwy wiosny. Na zakończenie planowana jest rewia mody i nagrody dla najlepiej przebranych.

      Druhowie z OSP Podosie zaplanowali warsztaty z pierwszej pomocy oraz omówią wyposażenie wozu strażackiego.

      Zajęcia w przedszkolu i klasach młodszych zakończą się zgodnie z planem lekcji. 

      W klasach 4 - 8 zajęcia na siódmych i ósmych lekcjach zostają odwołane.

      Odwozy w obydwu kierunkach będą realizowane:

      1. Po 5 lekcjach: 12.35.

      2. Po 6 lekcjach: 13.30.

       

     • VII MIEJSCE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W TURNIEJU LZS PIŁKARSKA KADRA CZEKA .

     •  Dnia 4.03.2023 r. w Bystrzejowicach odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS w Halowej Piłce Nożnej. Uczennice naszej szkoły wygrały Mistrzostwa Powiatu w tym turnieju i uzyskały awans na zawody wojewódzkie, w których rywalizację ukończyły na VII miejscu.

      Skład drużyny: Zuzanna Tratkiewicz, Zuzanna Mikusek, Zuzanna Rodak, Magdalena Beczek, Alicja Suska, Marta Bany, Wiktorie Nowosad, Kamila Józwik, Andżelika Łukasik, Aleksandra Białach.

                                                                                                                             Kamila Pacek