• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

     •    Dnia 30.11.2022 r uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych pt ,,Coraz bliżej Święta”, które odbyły się w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Tegoroczne zajęcia odbyły się w  połączeniu ze zwiedzaniem wystaw muzealnych. Jak co roku była  to świetna okazja do stworzenia pięknych dekoracji choinkowych z kolorowego opłatka, a także wysłuchania opowieści o dawnych obrzędach i tradycjach świątecznych.

                                                                                                  Kamila Pacek  Aneta Kudan

      Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z naszego pobytu w Muzeum Regionalnym w Łukowie. 

     • BohaterON

     • Dziękujemy za to, że pokazaliście nam czym jest odwaga i miłość do Ojczyzny ! 
      Jesteście wielkimi Bohaterami, 
      a pamięć o Was pozostanie w naszych sercach na zawsze. “

      Uczniowie Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie

       

        Od 2016 roku organizowana jest akcja BohaterOn, ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Od kilku już lat nasza szkoła także bierze w niej udział. W bieżącym roku zmieniła się formuła akcji - nie wysyłamy już kartek w formie tradycyjnej lecz drogą internetową.
         Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z historią Powstania Warszawskiego - dowiedzieli się z jakich powodów do niego doszło, jak wyglądało życie codzienne ludności cywilnej, jak przebiegałą walka, jak zachowali się nasi sojusznicy, jakie były skutki 63-dniowej walki. Pomogły nam w tym materiały zamieszczone na stronach kampanii. Po przeanalizowaniu materiałów, wykonaniu ćwiczeń przygotowaliśmy materiały do zamieszczenia na stronie akcji BohaterON. Nagrana została piosenka “Warszawskie dzieci” w wykonaniu uczniów klasy V. Uczniowie klas starszych przygotowali kartki z życzeniami i podziękowaniami, które zostaną przesłane uczestnikom Powstania Warszawskiego. 

      Aneta Czajka, Joanna Lipińska, Ewelina Sankowska

     • KOMPLET MEDALI TENISISTÓW STOŁOWYCH Z HUTY DĄBROWY PODCZAS V GRAND PRIX LZS WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

     • 19 listopada 2022 r. rozegrany został V turniej z cyklu Grand Prix LZS Województwa Lubelskiego  w Tenisie Stołowym. Po raz kolejny do rywalizacji w tych prestiżowych rozgrywkach przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dąbrowie, zdobywając miejsca w ścisłej czołówce. W kategorii dziewcząt z rocznika 2012 i młodsi po raz kolejny nie miała sobie równych Barbara Cieślak, wygrywając wszystkie pojedynki bez straty seta. Wśród chłopców tym razem najlepiej zaprezentował się najmłodszy w całej stawce zawodników Jakub Nowosad, który ukończył rywalizację na II miejscu. Tuż za nim uplasowali się Piotr Białach – III miejsce i Fabian Bogusz – IV miejsce.

       

      Grzegorz Czerniec

     • 5 MEDALI TENISISTÓW STOŁOWYCH PODCZAS II GRAND PRIX LZS POWIATU ŁUKOWSKIEGO

     • 19 listopada w Starych Kobiałkach odbył się II turniej z cyklu Grand Prix LZS Powiatu Łukowskiego w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięli udział uczniowie z naszej szkoły.

      Aż pięcioro z nich podczas dekoracji podsumowującej cały turniej, miało zaszczyt stanąć na podium i otrzymać pamiątkowe medale.

      Najlepiej tego dnia zaprezentowały się dziewczęta Agata Kulczyniec i Kalina Czajka, które wygrały w swoich kategoriach wiekowych. Na duże wyróżnienie zasłużyli także Hanna Kulczyniec oraz Szymon Mroczek – zdobywcy drugich miejsc. Z brązowym medalem wrócił ze Starych Kobiałek Aleksander Mroczek, a tuż za podium na czwartym miejscu rywalizację ukończył Wojciech Kudan. Pierwsze zwycięstwo w debiucie na poważnych zawodach odnotował także Aleksander Jakubaszek. Warto nadmienić, że Hania, Wojtek i Olek Jakubaszek – uczniowie 2 klasy oraz Szymon i Olek Mroczek – uczniowie III klasy, rywalizowali w kategorii klas IV.

      Grzegorz Czerniec


     • POLSKA BIAŁO- CZERWONI.

     • Dnia 22.11.2022r zorganizowano strefę kibica w naszej szkole. Klasa 7 oraz 5 wraz z wychowawczyniami Kamilą Pacek i Anetą Kudan  wspólnie oglądali mecz naszej reprezentacji  Polska - Meksyk. Uczniowie rozpoczęli uroczystym odśpiewaniem polskiego hymnu, później natomiast emocji było co nie miara. Nasi kibice gromkim okrzykiem dopingowali naszego kapitana Roberta Lewandowskiego przy rzucie karny, ale niestety nie mogliśmy cieszyć się ze strzelonej bramki.  Mimo to wszyscy cieszymy się ze zdobytego punktu w tym meczu i całym sercem jesteśmy z naszą reprezentacją. Życzymy im aby wygrali w kolejnych starciach z Arabią Saudyjską oraz Argentyną. Dziękujemy również Pani Anecie Czajce za pomoc w opiece nad uczniami.

                                                                                                                           Kamila Pacek

                                                                                                                            Aneta Kudan

     • Eksperyment wędrująca woda 3 i 4-latki

     • Eksperyment wędrująca woda to ciekawa forma nauki przez zabawę.

      Dzieci miały okazję zobaczyć jak uzyskać różne barwy z łączenia dwóch kolorów.

      Cały eksperyment pokazał dzieciom, że trzeba być cierpliwym, gdyż na efekty trzeba było zaczekać kilka godzin.

     • I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W MINI SIATKÓWCE DZIEWCZĄT.

     • Dnia 20.11.2022 r w Radoryżu Smolanym odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini Siatkówce dziewcząt. W zawodach wzięło udział pięć szkół z naszej gminy: SP Huta Dąbrowa, SP Krzywda, SP Okrzeja, SP Radoryż Smolany, SP Radoryż Kościelny.  Uczennice naszej szkoły wygrały mecz z koleżankami z Okrzei 2:0 w setach i zajęły I miejsce. Prezentowały bardzo dobrą grę, dzięki czemu awansowały na Mistrzostwa Powiatu .

      Skład drużyny: Kalina Czajka, Zuzia Mikusek, Zuzia Oleksiej, Zuzia Kudan, Malwina Pacek, Oliwia Pietryka, Julia Bogdańska, Jagoda Zegadło, Nikola Nieradko, Ola Kucharska, Wiktoria Nowosad, Marysia Ptasińska.

                                                                                                                 Kamila Pacek

     • Lektura to przygoda!

     • Nie od dziś wiadomo, że czytanie lektur szkolnych to "szkolna zmora". 

      Wspólnie z uczniami klas V, VI i VII udowodnimy, że lektura to przygoda. Z klasą piątą przygotowaliśmy makiety z placem broni. Powstały małe dzieła sztuki. Podczas omawiania fragmentów  "Pana Tadeusza" malowaliśmy dwór w Soplicowie tworząc z papierowych talerzyków zastawę godną kolacji u sędziego.

      Klasa VI, jako podsumowanie pracy z mitami, stworzyła lekturę w pudełku. Siódmoklasiści pozazdrościli swoim młodszym kolegom kreatywności i podsumowując : Małego Księcia" zabawili się w projektantów mody. Przyozdobili torby cytatami i rysunkami, które zapamiętali z lektury. Na wcześniejszych lekcjach wędrowali z Małym Księciem po planetach...a to, co tam zastali umieszczali na globusach. Obchodziliśmy też klasowe dziady. 

      Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywali swoje zadania, czemu towarzyszyła świetna atmosfera, zgranie i współpraca. Na twarzach niezwykle kreatywnych młodych ludzi gościł uśmiech. "Lubimy takie lekcje" - to najpiękniejsze słowa, jakie mogłam usłyszeć. Dziękuję Wam za zaangażowanie i mnóstwo ciekawych pomysłow :) 

      A. Czajka

       

     • II MIEJSCE PIOTRKA BIAŁACHA PODCZAS WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI DO GRAND PRIX POLSKI W TENISIE STOŁOWYM. UDANY WYSTĘP BASI CIEŚLAK, AGATKI KULCZYNIEC I KUBUSIA NOWOSADA

     • Dużym sukcesem zakończył swój udział w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym ,,Żaków’’ w Tenisie Stołowym uczeń naszej szkoły Piotrek Białach.

      Podczas turnieju, który odbył się 12 listopada w Niedźwiadzie stanął przed ogromną szansą awansu do finału ogólnopolskiego.  Podczas pojedynku o I miejsce nieznacznie przegrał z Szymonem Bieleckim z Niedrzwicy Dużej i to przeciwnik będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas Grand Prix Polski.

      II miejsce Piotrka to jednak ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że przyszło mu rywalizować w stawce 23 najlepszych tenisistów województwa lubelskiego profesjonalnie uprawiających tę dyscyplinę sportu.

      W turnieju z bardzo dobrej strony pokazał się także Kubuś Nowosad. Nasz drugoklasista po raz kolejny toczył zacięte pojedynki w stawce zawodników o dwa lata starszych od siebie, zajmując ostatecznie wysoką VII lokatę. Nie zawiodły także Basia Cieślak oraz Agatka Kulczyniec, które wśród 25 zawodniczek zajęły odpowiednio VII i IX miejsce.      Grzegorz Czerniec

     • PRZEDSTAWIENIE - NA STRAGANIE

     • Już od najmłodszych lat dzieci w wieku przedszkolnym lubią wcielać się w różne postacie. Lubią zabawy w dom, sklep czy lekarza. Podczas tych zabaw nieświadomie stają się aktorami, przebierają się, gromadzą rekwizyty i odgrywają role: mamy, lekarki czy sprzedawcy.

      W przedszkolu prowadzone są  różne zajęcia aktywizujące spontaniczną kreatywność dzieci między innymi zabawy w teatr, które wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocje oraz służą przełamaniu nieśmiałości. 

      Wczesne kontakty ze sztuką zachęcają do własnej twórczości dlatego grupa 5-latków  przygotowała wraz z wychowawczynią inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” . Tego dnia odwiedzili nas w przedszkolu zaproszeni przez dzieci  rodzice gdzie z zaciekawieniem oglądali występ swoich pociech.

      W.Szewczak

       

       

     • DZIEŃ JEŻA

     • W  naszym przedszkolu w grupie 5-latków obchodzono Dzień Jeża. Była to świetna okazja by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Był to też wspaniały dzień pełen udanej zabawy.

      W.Szewczak

     • RADA RODZICÓW APELUJE

     • Decyzją Rady Rodziców Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie - dobrowolna składka na rok szkolny 2022/2023 wynosi:
      od 1 dziecka uczącego się w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie – 30zł
      od 2 dzieci uczących się w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie – 60 zł
      od 3 dzieci uczących się w Zespole Szkół Hucie Dąbrowie – 70zł
      od 4 dzieci uczących się w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie – 80zł
      od 5 dzieci uczących się w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie – 90zł
      dzieci pozaszkolne – 30zł
      Zebrane fundusze przeznaczone są na dofinansowanie następujących wydatków:
      - organizacja Choinki Szkolnej
      - organizacja Dnia Dziecka
      - zwrot delegacji uczniów wyjeżdżających na konkursy przedmiotowe
      - nagrody dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i sporcie wręczone na koniec roku szkolnego.

      Prosimy o dokonanie wpłat do dnia 16 grudnia 2022r.
      Wpłat można dokonać na konto Rady Rodziców w Banku Spółdzielczym w Krzywdzie,

      nr konta 87 9203 0002 0000 2336 2000 0010

      Przewodniczący Rady Rodziców:
      Artur Pacek

     • GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     •     11 listopada w Okrzei odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, władz kościelnych, liczne delegacje, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy gminy Krzywda. Sztandar naszej szkoły prezentowali uczniowie: Aleksandra Mroczek, Zuzanna Rodak, Miłosz Korycki, Przemysław Malanik pod opieką Pana Dariusza Piwowarka. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. za Ojczyznę odprawioną w kościele parafialnym pw. Piotra i Pawła w Okrzei. Po mszy nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przy pomniku Tadeusza Kościuszki oraz na grobach żołnierzy. Kolejnym punktem obchodów tego święta była część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Okrzei. To wspólne spotkanie uświadomiło wszystkim zgromadzonym jakim wielkim dobrem jest niepodległość naszego kraju, za którą nasi przodkowie przelewali krew.                                   

                                                                                                                                    Ewelina Sankowska

     • I MIEJSCE I AWANS DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO NASZYCH TENISISTEK STOŁOWYCH

     • 5 listopada 2022 roku w Wojcieszkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym. W kategorii dziewcząt młodszych rocznik 2010 i młodsi naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kalina Czajka, Barbara Cieślak i Agata Kulczyniec. Tenisistki z Huty Dąbrowy podczas rywalizacji przy pingpongowych stołach odniosły komplet zwycięstw i zajęły I miejsce. Dzięki zwycięstwu w eliminacjach powiatowych awansowały do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 21 lutego 2023 roku w Białej Podlaskiej. Oprócz tego otrzymały także puchar i dyplom dla szkoły oraz nagrody indywidualne w postaci pamiątkowych statuetek i medali.


      Grzegorz Czerniec