• GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

     • Konkurs rozstrzygnięty!. Gmina Krzywda ogłosiła konkurs plastyczny upamiętniający pobyt sztabu Samodzielnej Grupy Operacyjnej "Polesie", gen. F. Kleberga. Do konkursu zgłoszono 30 prac plastycznych, nasza szkoła wysłała osiem prac uczniów kl.4-8. W sobotę 01.10.2022 laureaci odebrali nagrody. Wyróżnienie zdobyła uczennica naszej szkoły Z. Kimak z kl. VIII b, pozostali uczniowie otrzymali nagrodyi podziękowania za udział. Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za udział.

      M. Szmulik

     • Dzień Dyni - Czterolatki

     • W piątek 28 października od rana królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą  gwiazdy tego dnia i królowej warzyw - Dyni. Dzieci w tym dniu zrobiły piękne prace, pokonały tory przeszkód, bawiły się w różne zabawy z wykorzystaniem dyń. Nie zabrakło oczywiście zabawy " Cukierek, albo psikus". Uwiecznieniem tego dnia było zrobienie dyniowego ciasta wraz z przedszkolakami z grupy 3-latków. Ten dzień był pełen wrażeń.

     • Pokaz historyczny

     • Dnia 19 października 2022 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli grupy  “PATRIOTIC”, która zaprezentowała pokaz historyczny “Wrzesień 39”, czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita.
      W czasie pokazu poruszone  zostały między innymi takie tematy jak:
      1. historia kampanii wrześniowej oraz przebieg II wojny światowej 
      2. Polskie Podziemie Niepodległościowe - Żołnierze Wyklęci, Polscy Bohaterowie.
      Omówiona została m.in sytuacja międzynarodowa II Rzeczypospolitej, pakt Ribbentrop-Mołotow, prowokacja gliwicka, przybliżone zostały sylwetki postaci związanych z Polskim Podziemiem Niepodległościowym. Uczniowie mogli także usłyszeć o etosie żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Mogli zobaczyć z bliska, a nawet przymierzyć mundury wojskowe, zapoznać się z ekwipunkiem i wyposażeniem używanym podczas kampanii wrześniowej. W czasie pokazu zostały także zaprezentowane bezpieczne repliki broni, techniki wojskowe, łączność i zaopatrzenie, musztra i sprzęt bojowy;
      Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w rekonstrukcjach działań militarnych, mogli przymierzyć mundury wojskowe, zapoznać się z bliska z prezentowanymi replikami broni. 
      Pokaz był doskonałą lekcją historii, w oparciu o rzeczywiste eksponaty, w której uczniowie chętnie wzięli udział.

      Joanna Lipińska

     • PIOTREK BIAŁACH NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM IV TURNIEJU GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM. BASIA CIEŚLAK NA DRUGIM MIEJSCU

     • Sobota 22 października była niezwykle pracowitym dniem dla uczniów naszej szkoły, trenujących na co dzień w sekcji tenisa stołowego. Tego dnia odbyły się 2 imprezy pingpongowe, w których mieli możliwość pokazania swoich nieprzeciętnych umiejętności. Jedna grupa udała się do pobliskiego Kłoczewa, aby rywalizować w IV Grand Prix Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym, natomiast drugiej przypadło w udziale toczyć pojedynki w sali gimnastycznej naszej szkoły w I Grand Prix Powiatu Łukowskiego w Tenisie Stołowym.

      Najwięcej powodów do zadowolenia miał tego dnia niewątpliwie Piotrek Białach, który zwyciężył w mocno obsadzonym turnieju w Kłoczewie. Podczas zmagań pokonał między innymi mistrza województwa lubelskiego zawodników zrzeszonych z poprzedniego roku.

      Po raz kolejny doskonale spisała się także Basia Cieślak, która jedynej porażki doznała dopiero w pojedynku finałowym. Nie zawiedli także nasi ,, młodzi ’’czyli Fabian Bogusz i Kuba Nowosad, kończąc zawody odpowiednio na V oraz VII miejscu.
      Grzegorz Czerniec

     • I GRAND PRIX POWIATU ŁUKOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM W ZESPOLE SZKÓŁ W HUCIE DĄBROWIE. ZWYCIĘSTWA AGATY KULCZYNIEC I KALINY CZAJKI.

     • Ponad 70 tenisistów stołowych wzięło udział w I Grand Prix Powiatu Łukowskiego Tenisie Stołowym,  który to turniej rozegrany został 22 października 2022 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie. Impreza toczyła się w 4 kategoriach wiekowych dziewcząt oraz chłopców: rocznik 2012 i młodsi, 2010-2011, 2008-2009 oraz open.

      Dzięki temu możliwa była integracja  podczas sportowych rozgrywek dzieci i młodzieży z różnych szkół, a także ich rodziców. Organizatorem imprezy były: Ludowy Uczniowski Klub Sportowy ,, Hutnik’’ przy Szkole Podstawowej w Hucie Dąbrowie, Zespół Szkół w Hucie Dąbrowie oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS. Imprezę otworzyli nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie oraz prezes LUKS ,, Hutnik’’ Grzegorz Czerniec oraz przedstawiciele Powiatowego Zrzeszenia LZS w osobach przewodniczącego Zbigniewa Wiącka i wiceprzewodniczącego Krzysztofa Kazany.

      Turniej stał na wysokim poziomie, obfitował w wiele emocjonujących pojedynków oraz wspaniałych zagrań. W zawodach wzięła udział liczna reprezentacja naszej szkoły w składzie:

      Hanna Kulczyniec, Agata Kulczyniec, Paweł Korgul, Kacper Tomasik, Wojciech Kudan, Kalina Czajka, Bartosz Paplak, Mikołaj Wiśniewski, Hubert Bogusz, Kacper Białach i Grzegorz Czerniec.

      Pięcioro z nich odebrało z rąk Wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Hucie Dąbrowie pana Pawła Mroczka okolicznościowe medale. Rywalizację w swoich kategoriach wiekowych wygrali Kalina Czajka, Agata Kulczyniec i Grzegorz Czerniec. Na II miejscu zawody ukończyła Hanna Kulczyniec a na III Kacper Tomasik.
      Grzegorz Czerniec

     • Jesień u czterolatków

     • Przedszkolaki na początku roku szkolnego zawarły "kontrakt grupowy", aby dowiedzieć się zasad właściwego zachowania w przedszkolu. Dzieci zapoznały się również z bezpiecznym zachowaniem na drodze i na przejściu dla pieszych.W ostatnim czasie wzięli udział w takich wydarzeniach jak: Dzień Kropki, Dzień Przedszkolaka, Dzień Jabłka, Dzień Chłopaka. Powitaliśmy Pierwszy Dzień Jesieni, zorganizowaliśmy kącik przyrodniczy obfity w dary. Czterolatki także chętnie obchodzą urodziny swoich koleżanek i kolegów z grupy. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

      I. Paplak

     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

     •     13 października był wyjątkowym dniem dla naszej szkolnej społeczności. W tym dniu odbyła się bowiem uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Była ona doskonałym pretekstem do pokazania rzeczywistości szkolnej, nieco z przymrużeniem oka, zarówno od strony biednego ucznia jak i nauczyciela. Naszą część artystyczną uświetniły solowe występy muzyki instrumentalnej w wykonaniu Marysi Ptasińskiej oraz taneczno-wokalny występ uczniów klasy III pod opieką Pani Anny Siestrzykowskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem wyróżnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę. Na zakończenie w ramach podziękowania wręczyli obecnym nauczycielom oraz pracownikom szkoły słodkie upominki.

                                                                                                                                            Joanna Lipińska

                                                                                                                                              Aneta Czajka

                                                                                                                                         Ewelina Sankowska

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września przedszkolaki z grupy 5-latków wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. W tym dniu w naszej grupie było słychać czytanie wierszy i bajek dla dzieci.  Wspólne czytanie odbyło się wraz z byłymi wychowankami z klasy czwartej. Przedszkolaki także odwiedziły naszą szkolną bibliotekę, poznały pracę bibliotekarza oraz zostały zapisane do naszej szkolnej biblioteki.

      W. Szewczak

     • DRUŻYNA DZIEWCZĄT Z AWANSEM DO MISTRZOSTW POWIATU W TENISIE STOŁOWYM, CHŁOPCY NA II ORAZ V MIEJSCU

     • 16 października 2022 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym. W zawodach rywalizowali uczniowie z rocznika 2010 i młodsi. W kategorii dziewcząt I miejsce wywalczyły  dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dąbrowie w składzie: Kalina Czajka - Agata Kulczyniec, które zwyciężyły we wszystkich swoich pojedynkach. Sukces ten pozwolił im uzyskać awans do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 5 listopada w Wojcieszkowie. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się także nasze reprezentacje chłopców. Duet Fabian Bogusz – Piotr Białach po zaciętej walce  przegrał mecz finałowy i ukończył rywalizację na II miejscu. Natomiast drugi z naszych zespołów występujący w składzie Aleksander Mroczek – Jakub Nowosad wywalczył V miejsce

                                                                                                                                                   Grzegorz Czerniec

     • PIOTREK BIAŁACH I KUBA NOWOSAD NA PODIUM III GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

     • Dużym sukcesem zakończyli swój udział w III Turnieju Grand Prix Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym uczniowie naszej szkoły. W rozegranym 15 października 2022 roku w Niedźwiadzie turnieju Piotrek Białach wywalczył II miejsce, natomiast Kuba Nowosad ukończył rywalizację na III miejscu. Dobry występ zanotował także trzeci z naszych tenisistów – Fabian Bogusz, któremu V miejsce dało kolejne cenne punkty do klasyfikacji cyklu grand prix.

                                                                                                                            Grzegorz Czerniec

     • Organizacja pracy w dniu 14.10.2022r. 

     • Dzień jutrzejszy jest ustawowo zwolniony z zajęć edukacyjnych. Odwołane zostały przywozy i odwozy uczniów. W szkole między godziną 9.00 a 13.00 zorganizowane zostały zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas 1-8. 

      Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za opiekę nad swoimi pociechami, które uświetnią obchody Gminnego Święta Edukacji Narodowej. 

     • III MIEJSCE NASZYCH UCZNIÓW W MISTRZOSTWACH GMINY W MINI PIŁCE NOŻNEJ

     • 9 października na stadionie w Krzywdzie rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Nożnej w kategorii chłopców z rocznika 2010 i młodsi. W rywalizacji wzięło udział 5 szkół z naszej gminy, podzielonych na 2 grupy rozgrywkowe. Nasi uczniowie w rozgrywkach eliminacyjnych zremisowali 0:0 z zespołem ze Szkoły Podstawowej w Krzywdzie oraz zwyciężyli 4:1 Szkołę Podstawową w Fiukówce. Niestety wyniki te nie wystarczyły by cieszyć się awansem do finału, gdyż zespół z Krzywdy wyższym stosunkiem bramek zwyciężył Fiukówkę i to gospodarze przystąpili do najważniejszego  mecz turnieju.Naszej drużynie pozostał ,, finał pocieszenia’’, w którym 3:0 z Okrzeją dało III miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju.

      Drużyna z Huty wystąpiła na turnieju w następującym składzie: Jakub Osial, Bartosz Paplak, Mikołaj Wiśniewski, Filip Trendak, Błażej Korgul, Filip Korycki, Kacper Tomasik, Bartosz Dawidem.

       

       

       

                                                                                                                                                   Grzegorz Czerniec

     • BASIA, KALINA I PIOTREK Z AWANSEM DO MISTRZOSTW POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

     •  

      8 października 2022 roku w Hucie Dąbrowie rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym dla rocznika 2010 i młodsi. W rozgrywkach tych udział wzięło 6 reprezentantów naszej szkoły. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Basia Cieślak z klasy IV, która w finałowym pojedynku okazała się lepsza od Kaliny Czajki z kl. VII. Obydwie nasze tenisistki  awansowały do mistrzostw powiatu, które rozegrane zostaną 29 września w Wojcieszkowie.  W rywalizacji chłopców mieliśmy 4 przedstawicieli. Tylko jednemu z nich udało się przebić do czołowej trójki, dającej awans do kolejnego etapu rozgrywek. Piotrek Białach z klasy IV pokazał, że bardzo dobrze przygotował się do turnieju i ukończył go na wysokim drugim miejscu. Pozostali chłopcy uplasowali się na następujących lokatach: Aleksander Mroczek (kl.  III B) oraz Jakub Nowosad ( kl. II ) zajęli V-VI miejsce, natomiast Fabian Bogusz( III A) - VII miejsce. Warto dodać, iż Basia oraz chłopcy rywalizowali po raz kolejny z przeciwnikami dużo starszymi od siebie.

       

       

                                                                                                                                                   Grzegorz Czerniec

       

     • Dzień Chłopaka

     •    Ostatniego dnia września obchodzimy Dzień Chłopaka. Jak co roku, również i teraz dziewczyny z poszczególnych klas nie zapomniały o swoich klasowych kolegach. Z tej okazji przygotowały im drobne upominki. Zwieńczeniem tego święta była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Podczas zabawy aktywnie działała kawiarenka charytatywna, która zbierała fundusze na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Szkolni wolontariusze osłodzili wspólną zabawę słodkim poczęstunkiem. Czas przeznaczony na zabawę został przez uczniów wykorzystany w pełni. Zadowoleni i pełni wrażeń wszyscy wrócili bezpiecznie do domów. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych obchodów Dnia Chłopaka.

                                                                                                              Opiekunowie Samorządu Szkolnego:

                                                                                                              Joanna Lipińska, Ewelina Sankowska

     • #SprzątamyDlaPolski

     •    W dniu 4 października 2022 roku, uczniowie  naszej szkoły aktywnie włączyli się w realizację akcji #SprzątamyDlaPolski. Jest ona realizowana już po raz czwarty a patronat nad nią objął sam Prezes Rady Ministrów. My wzięliśmy w niej udział po raz pierwszy.

           Udział w akcji zainicjowany i zgłoszony został przez Samorząd Uczniowski. W realizacji zadania wykazali się uczniowie klas 8a i 8b, nad którymi nadzór sprawowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. 

        “Ważną częścią akcji #SprzątamyDlaPolski jest szerzenie idei zielonego patriotyzmu oraz pokazywania postawy odpowiedzialności obywatelskiej wśród coraz większych grup odbiorców. Chcemy, żeby projekt codziennego dbania o naszą Ojczyznę poprzez troskę o lokalne środowisko wpisał się na stałe w nawyki Polaków. Istotnym elementem w realizacji tego celu jest edukacja.” - Takie słowa zostały skierowane od organizatorów do uczestników projektu. Cieszymy się, że wzięliśmy w nim udział.

      Ewelina Sankowska

      Joanna Lipińska