• WITAMY JESIEŃ

     • Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu w grupie 5 latków odbyło się "Powitanie Jesieni". Celem zabaw związanych z tą tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. "Pani Jesień przybyła z koszem pełnym darów z lasu i ogrodu,. Dzieci stworzyły swój przedszkolny kącik przyrodniczy. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Pięciolatki z zapałem wykonały piękne prace plastyczne.

      W.Szewczak

       

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka był świętowany w naszym przedszkolu w grupie 5 latków. Był to wyjątkowy i radosny dzień. Przedszkolaki wspaniale się bawiły przy  dźwiękach muzyki. Dzieci z zapałem ćwiczyły z przyborami gimnastycznymi. Zorganizowano też zabawę z chustą animacyjną. Tego dnia odwiedzili naszą grupę uczniowie czwartej klasy gdzie  świetnie bawili się z przedszkolakami. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało medal Super Przedszkolaka.

      W. Szewczak

     • BASIA CIEŚLAK BLISKO AWANSU DO GRAND PRIX POLSKI. PIOTREK BIAŁACH W ŚCISŁEJ CZOŁÓWCE I WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU KWALIFIKACYJNEGO ŻAKÓW W TENISIE STOŁOWYM

     • 10 września 2022 r. w Niedźwiadzie odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków w Tenisie Stołowym. Przy pingpongowych stołach rywalizowało w sumie 17 zawodniczek i 19 zawodników, walczących o zwycięstwo, gwarantujące awans do I Grand Prix Polski.

      Wśród najlepszych tenisistów zrzeszonych w Polskim Związku Tenisa Stołowego swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować także uczniowie z naszej szkoły.

      W kategorii dziewcząt znakomicie spisała się Basia Cieślak, która zajęła III miejsce. Udany występ zanotowała także Agatka Kulczyniec kończąc zawody na VII miejscu.

      W rywalizacji chłopców mieliśmy aż czterech ,,swoich’’ zawodników. Najlepszą formę tego dnia zaprezentował Piotrek Białach, który wywalczył wysokie V miejsce. Po raz kolejny w rywalizacji z czwartoklasistami dzielnie radził sobie nasz drugoklasista Kubuś Nowosad. Jego VII miejsce trzeba zaliczyć do największych niespodzianek tego turnieju. Ponadto swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować także nasi trzecioklasiści. Fabian Bogusz uplasował się na IX miejscu, natomiast Olek Mroczek na XVI.                                                                                                                               Grzegorz Czerniec                                                                                                                                                  

     • UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI GMINY W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

     • 25 września w Radoryżu Kościelnym rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Ręcznej w kategorii chłopców z rocznika 2010 i młodsi. W rywalizacji wzięły udział 3 szkoły z naszej gminy. Turniej będący bezpośrednią eliminacją do mistrzostw powiatu, zakończył się zwycięstwem chłopców z naszej szkoły, którzy pokonali 5:1 gospodarzy z Radoryża Kościelnego i 2:0 zespół z Okrzei. Na zawodach w Radoryżu Kościelnym nasza drużyna wystąpiła w składzie: Bartosz Sudowski, Oskar Matyjasek, Filip Trendak, Kacper Tomasik, Jakub Osial, Błażej Korgul, Mikołaj Wiśniewski, Nikodem Pacek.

       

                                                                                                                                                   Grzegorz Czerniec

     • I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT STARSZYCH.

     •  Dnia 24.09.2022r. w Radoryżu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt w starszej kategorii wiekowej. W zawodach wzięło udział cztery szkoły z naszej gminy: Huta Dąbrowa, Radoryż Kościelny, Radoryż Smolany i Okrzeja.  Uczennice naszej szkoły  wygrały mecze z Okrzeją oraz Radoryżem Smolanym i zajęły I miejsce. Pokazały się z bardzo dobrej strony. Grały skutecznie w obronie i ataku zdobywając wiele bramek. Cieszyły się ze swojego zwycięstwa tak jak ich młodsze, koleżenki które zdobyły również I miejce tydzień wcześniej. Skład drużyny: Zuzanna Tratkiewicz, Julia Borkowska, Zuzanna Rodak, Kamila Józwik, Oliwia Józwik, Magdalena Beczek, Andżelika Łukasik, Alicja Suska.

      Gratuluję moim uczennicom i życzę powodzenia na Mistrzostwach Powiatu.

                                                                                                                     Kamila Pacek

        

       

     • UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY MISTRZYNIAMI GMINY W PIŁCE RĘCZNEJ.

     •  Dnia 17.09.2022 r. w Radoryży Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej dziewcząt. W rywalizacji wzięło udział  pięć szkół z naszej gminy Huta Dąbrowa, Krzywda, Okrzeja, Radoryż Kościelny i Fiukówka. W meczach grupowych nasze piłkarki wygrały z uczennicami z Radoryża Kościelnego, oraz zremisowały z uczennicami z Okrzei, a zwycięzce musiały wyłonić rzuty karne. Podczas ich wykonywania było ogrom emocji, a nasze uczennice okazały się silniejsze i lepsze w ich wykonywaniu i obronie. W meczu finałowym  grałyśmy z drużyną z Krzywdy i zwyciężyłyśmy zdobywając pierwsze miejsce.  Skład naszej drużyny: Kalina Czajka, Zuzanna Mikusek, Oliwia Pietryka, Malwina Pacek, Julia Bogdańska, Zuzanna Oleksiej, Nikola Nieradko, Jagoda Zegadło, Wiktoria Nowosad, Maja Matyjasek. Gratuluję  i życzę sukcesu na Mistrzostwach Powiatu.

                                                                                                               Kamila Pacek

     • NARODOWE CZYTANIE

     •     2 września społeczność naszej szkoły po raz kolejny dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie" zorganizowanej przez Filię Biblioteki w Hucie Dąbrowie. Podczas tegorocznej odsłony tego wydarzenia czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, które zostały wydane w 1922 roku i uważane są za manifest polskiego romantyzmu. Udział w tym wydarzeniu stał się już tradycją naszej szkoły. Jest to doskonała okazja, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkową pieczątkę.

                                                                                                                                                  Ewelina Sankowska

     • 4 medale tenisistów stołowych podczas II Grand Prix Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym

     • 3 września 2022 r. w Ludwinie odbył się II turniej z cyklu Grand Prix Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym. Impreza rozegrana została w czterech kategoriach wiekowych, a najmłodszą z nich zdominowali uczniowie z naszej szkoły, którzy wywalczyli 4 medale. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Basia Cieślak z klasy IV A, która wygrała wszystkie swoje pojedynki. Na drugim stopniu podium rywalizację ukończyła Agatka Kulczyniec( IV A).

      ,,Na medal’’ spisali się także nasi chłopcy, którzy mierzyli się z przeciwnikami o rok i dwa lata starszymi od siebie. Fabian Bogusz ( III A ) wywalczył srebro, natomiast Kubuś Nowosad ( II A ) brąz.


                                                                                                                                                   Grzegorz Czerniec

     • Spotkanie z przedstawicielami policji

     • Dnia 07.09.2022r. Zespół Szkół w Hucie Dąbrowie gościł w swoich progach przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie tj. sierż. szt. Justynę Lendzion oraz st. asp. Rafała Bogusza. Zadbali Oni by dzieci i młodzież przypomnieli sobie zasady poruszania się drogami publicznymi, a w konsekwencji bezpiecznie pokonywali drogę między szkołą a domem.