PASOWANIE NA CZYTELNIKA

09.01.2024 09:13

8 grudnia 2023 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika naszej biblioteki.Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści odgadywali zgadywanki związane z bajkami . Poznali bibliotekę i jej zbiory oraz nauczyli się samodzielnie wypożyczać książki.  Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając.

Po takim wprowadzeniu  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki, następnie nastąpiło pasowanie każdego  ucznia na czytelnika biblioteki szkolnej . Dzieci oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały wyprawki czytelnicze Wnuczka Antykwariusza, ofiarowane przez Instytut Książki oraz słodką niespodziankę. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać.

09.01.2024 09:01
           25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.  Pluszowe misie od bardzo dawna są bohaterami wielu książek i programów telewizyjnych. Najpopularniejsze z nich to Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek.
        Z tej okazji bibliotekarze z naszej szkoły przy współpracy z Biblioteką Publiczną zorganizowali konkurs plastyczny dla naszych przedszkolaków 5 i 6 latków. Dzieci wykonywały prace przedstawiajace dowolnego misia.

W konkursie zostały wyróżnione następujące dzieci:
      Z grupy pięciolatków:  Klara Koról, Zuzanna Bogusz, Weronika Ochnik.
      Z grupy sześciolatków: Szymon Papiewski, Adrian Wagner, Zosia Pietrzak, Gabrysia Kulczyniec, Laura Oleksiej.

• KONKURS CZYTELNICZY

04.01.2024 08:58

W dniu 04.12.2023 r. w bibliotece szkolnej zorganizowany został konkurs  czytelniczy "Mistrz pięknego czytania"- w Ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelniczego, którego celem było promowanie współzawodnictwa fair play oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród Dzieci,  W konkursie udział wzięło 9 uczniów z klasy III. Wybranie trzech pierwszych miejsc było nie lada wyzwaniem.
      I miejsce - Jakub Nowosad
      II miejsce Lena Pskiet
      III miejsce - Karolina |Gajownik, Hanna Kulczyniec
       Gratulujemy zwycięzcom

• Kiermasz Taniej Książki

18.12.2023 21:20
      W dniach 20.11.2023r – 20.12.2023r. w bibliotece szkolnej trwa kiermasz książek.
      Zaprezentowane zostały i wystawione do sprzedaży nowe książki w atrakcyjnych cenach z Księgarni Taniej Książki w Tuliszkowie.  Mamy bardzo atrakcyjne ceny i ciekawą ofertę wśród której znajdziemy książki zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.
    • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

09.12.2023 23:09
      Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło-
      „Biblioteka szkolna: Moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Jesteśmy przekonani, że nasza biblioteka jest właśnie takim miejscem dla uczniów. Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole odbywały  się działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Po raz pierwszy  nasza biblioteka włączyła się do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej  "CZYTAMY Z SERCEM". Inicjatywa ta łączy w sobie obchody dwóch świąt: Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Przez cały tydzień włączaliśmy się w rozmaite aktywności: czytaliśmy teksty popularnonaukowe, oglądaliśmy prezentacje i filmy dotyczące pracy serca i układu krwionośnego oraz wykonywaliśmy plakaty - klasa VII lekcje biologii. Uczniowie kl. IV wzięli udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Widłakiem „Dwa serca anioła”. Każdy uczeń dzięki ściennej gazetce "Czytamy z sercem" możę  dowiedzieć się , jak ważne jest głośne czytanie oraz jak dbać o serce.  Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wpisują się w realizację zadań związanych z udziałem szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3.

• Nowe książki w szkolnej bibliotece

22.11.2023 21:23

Już dotarły do naszej biblioteki wszystkie książki zamówione w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Zakup nowych pozycji został poprzedzony rozpoznaniem potrzeb i zainteresowań naszych uczniów.  Zakupione książki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Na pewno każdy uczeń znajdzie wśród nowości coś dla siebie. Niektóre książki można już wypożyczyć, pozostałe będą sukcesywnie włączane do zbiorów. Wszystkie egzemplarze zostaną opatrzone specjalnym stemplem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Zapraszamy do biblioteki!

• NARODOWE CZYTANIE

22.11.2023 21:10

8 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Odczytano fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Akcja została zainicjowana w 2012 i odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP, a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł narodowych. Wydarzenie już od lat pomaga zwrócić uwagę na bogactwo polskiej literatury, zachęcając jednocześnie do samodzielnego czytania książek. Prezydent RP Andrzej Duda zachęcając do udziału we wspólnym czytaniu powieści Orzeszkowej napisał: „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu”